Únor 2009

11 stránka-Příběh OM(skratka=D)

11. února 2009 v 18:26 překládání
"Ti, kteří chtějí Ohnivého měsíce, aby se ujmul výpravě pro naše přežití, by měly být na této straně," řekl a poklepal jeho přední tlapkou vedle Ohnivého který se tvářil zaraženě a unaveně, asi proto že se mu do práce moc nachtělo. "Pokud si chce jít váš Klan po svích stápách, dejte kámen tady." obrátil se a dotkl se druhou stranou kouskem dřeva. "Ohniví, měl by si volit taky." Za chvíli se Ohniví divil když odvážil hlasovat proti sobě. Jak kdyby bylo toto setkání v rozhodnutí nevést všechny čtyři Klany? Hvězdný klan,jim pomáhal, aby byl zvolen tento mladý vůdce. Právě teď, nevěděl, kde je mezi volbami. Ostatní tři vůdci vzali své kočky přes keře sbírat oblázky z pobřeží. Ohniví odešel poslední ze všech, s jeho bojovníky, cítil se stísněný jako kotě tkeré jeho dvounožec nepustí ven. Žádná kočka nepromluvila, byli nervózní, čekající, ale nemluvili o tom, o tom co se stane a na které straně je dřevo, které je jejich záchranou. Zpět k něčemu normálnímu, Sojčí pírko a jiné kočky zejména léčitelky stáli vedle kouksu dřeva. V jejich stínu hvězd odevzdaných v celé zemi, je vystrašil záblesk rychle přibližujícího se mrazu. Kočky se pak sesedly společně vedle keře, měli kameny v tlamičkách a jejich ocasy nervózné pocukávaly. Soujčí pírko přikývl na Černého měsíce. "Ty jdi první," mňoukl. Velitel popošel dopředu a umístil svůj kámen s úmyslné péči na boční stranu dřeva, které je nějakého velitele klanu. Přes svou nejistotu,si ohniví nemohl pomoci. První hlasování bylo odevzdaných proti němu. Zbytek Stínovích koček které nebyli upoutání do hlasů se šlo kouknout jak to vypadá, všechny přidali svůj kámen na stranu Černého, až Jeřábí sráp dospěl k velkému pousmání. Žlutohnědý kožich rychle zareagoval a obrátil se podívat na Ohnivého, pak umístí svůj kámen na druhou stranu. Došlo k tažení od jeho Klanového vůdce, ale upoutal ho ptáček tak se rozběh za ním. "já hlasuji hro ohnivého měsíce," prohlásila Světlá bouře která se prokradla až ke svému kocourovi, čímž se jeřábí naštval. Žlutohnědý mlčky vzal svůj kámen a položil ji na stranu Ohnivého. Černý měsíc zúžil oči, ale nic neřekl.

10 stránka-příběh Ohnivého Měsíce.

4. února 2009 v 18:54 překládání
Ohniví měsíc zíral na jeho koťata. Kdo by tušil, že tento slepý kočičí učedník chodí ve snech? Ze všech koček byl Ohniví znám, že mu věří nejvíce. Ale někdy, Sojčího pírka hodně káral. "Jak to funguje?" Příšel k němu Černý měsíc a ušklíbl se , ale raději zůstal stát vedle Ohnivého, kde byl spíše dál od malého kocourka, snad ze zvědavosti. "Každá kočka má šanci usadit se u Kamenné Hory, aby se její sny naplnili," vysvětlil Sojčí pírko. "Jeden kocour bude zastupovat kočky, které chtějí sledovat tady Ohnivého, ostatní budou kočky, kteří chtějí sledovat své vlastní vůdce." Vydrž, zlobil se sám na sebe Ohniví měsíc. Já nejsem stanoven vést všechny klany. písková bouře uhodla, co si myslel. Přišla k němu a šeptala: "Jestliže se rozhodneš tvé kočky vést, budete schopni udržet mír tak dlouho jako trvá období holého listí."Já? Divil se Ohniví. Vouskatý měsíc vystoupil vpřed. "Jsem ochoten hlasovat," oznámil mu. Sledovat ho,Ohniví se snažil uhodnout, který kocour z Větrných byl zvolen. Dávno, byli dobří přátelé, ale to se změnilo, když pohledy Výsokého měsíce s Vouskatým měsícem se střetli v nepřátelské vlně, Vysoký byl moc starý aby se pustil do rvačky tak starý vudce Větrných ustoupil. Vouskatý využil jeho mlčení a prokázal svou nezávislost na jakékoli staré spojenectví s Hromovým klanem. "Já hlasoval taky," mňoukl Červenohnědý kožich. Neměl žádný tajemství, na které by nevolil Stínový klan. Jeden po druhém, všichni vedoucí představitelé a zástupci se dohodli na hlasování. Kočky se chtěli pustit do boje o vůdčího; své soukromé číslo postavil mimo klanové shromážnění, takže se již vyjádřili své rozhodnutí na pomoc všech koček, bez ohledu na jejich klan. Válečníci vypadali netrpělivě a Sojčí pírko, čekal na něj, aby vysvětlil, co se stane potom.
sojčí pírko zvedl kus dřeva a položil jej na zem v centru kruhu. Dřevo jiskřilo mrazem, a jeho dech visel v oblacích nad ním.